NRS-System redukcji poziomu hałasu w urządzeniach hydraulicznych

NRS-System redukcji poziomu hałasu w urządzeniach hydraulicznych

Standardowe łączniki pompa-silnik  dostępny na dzisiejszym rynku są zazwyczaj wykonane z metalu, a rosnące koszty oznaczają, że staliwa zostały zastąpione przez aluminium. Aby zaoszczędzić materiał, grubość ścianki – szczególnie w przypadku aluminium – została znacznie zredukowana, a poziom obciążenia pozostał na niezmiennym poziomie.

To  zmniejszenie grubości oznacza, że istnieje tylko minimalna absorpcja hałasu wytwarzanego przez sprzęgło w łączniku. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników staliwa, lżejsze łączniki aluminiowe mają stosunkowo słabe właściwości tłumiące. Ponadto, w sztywnych łącznikach pompa-silnik nie ma izolacji wibracji mechanicznych powstających między silnikiem elektrycznym a pompą hydrauliczną ze względu na brak właściwości tłumiących. Pulsacja pompy hydraulicznej generuje bardzo silne wibracje, które nie są tłumione w sposób wystarczający przez łącznik aluminiowy.

Badania wykazały, że wibracje w powietrzu i ciałach stałych pozostają w zakresie częstotliwości gdzie słuch ludzki jest najbardziej wrażliwy. W pewnych niekorzystnych okolicznościach cienkościenny łącznik aluminiowy wzmacnia hałas pracy pompy nawet kilkakrotnie. W niektórych przypadkach łącznika rezonuje, podobnie jak prawdziwy dzwon, który następnie może doprowadzić do dodatkowego wzrostu amplitudy drgań.

Rozwiązanie NSR

Zgodnie z dyrektywą UE (2003/10/EG), planowane środki modernizacji mają rozwiązać poważne problemy spowodowane słabą jakocią izolacji dźwiękowej oraz tłumienia drgań, w tym problemów, które występują w urządzeniach hydraulicznych bedących już w użyciu.
Najlepsza redukcja poziomu hałasu została osiągnięta za pomocą systemu NRS.
NRS jest:
* nowo opracowaną 3D „High Density-”strukturą poliesteru
* odporny na rozdarcia i odporny na temperatury od -40 ° C do +120 ° C
* odporny na większość dostępnych obecnie typów olejów hydraulicznych
* łatwy w montażu i 100% zdatny do recyklingu

* dostępny w 4 różnych szerokościach i 3 długościach

Z System NRS, możliwe było zmniejszenie całkowitego poziomu emisji hałasu z odlewu aluminiowego łącznika w krytycznych zakresach częstotliwości o więcej niż 10 dB. Redukcja ta jest wyraźnie słyszalna dla ludzkiego ucha. Na wykresie przedstawiono przykładowe zakresy częstotliwości standardowego łącznika aluminium lub w wersji z NRS.

DANE TECHNICZNE

Tags: